Dr. Akın Emre Karagülle Kimdir?

Akın Emre Karagülle, Dijital Medya, Dijital Pazarlama ve Dijital Diplomasi uzmanıdır. Üniversitelerde bu konularda dersler ve seminerler veren Karagülle, kurduğu Gliza Dijital adlı dijital ajans ile girişimcilik serüvenine de devam etmektedir.

1977 İzmir doğumlu olan Dr‘Akın Emre Karagülle’, Türkiye’de yaptığı İşletme lisansı sonrası, 2000 yılında gittiği ABD’de Georgian Court Üniversitesi’nde Pazarlama alanında MBA yaptı. 5 yıl bir Amerikan firmasında pazarlama uzmanı olarak görev yaptı. Daha sonra New York Üniversitesinde ‘Digital Video Studies’ bölümünden mezun olan ‘Akın Emre Karagülle‘, 2007 yılında Türkiye’ye döndü. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde ‘Digital media as an instrument of public diplomacy & Digital Diplomacy’ adlı doktora tezini vererek İletişim Doktoru ünvanını aldı. Doktora yaptığı yıllar boyunca medya, gazetecilik, tv yayıncılığı, uluslararası ilişkiler, kamu diplomasisi, dijital diplomasi gibi terimler üzerine ayrıca çalıştı.

Gliza Digital adlı teknolojiyi sadece kullanmayıp aynı zamanda üreten, dijital odaklı bir ‘tam hizmet reklam ajansı’ kurdu. Gliza bir yandan müşterilerine kendi ürettiği alternatifsiz dijital fırsatları sunarken, diğer taraftan da dijital iletişim teknolojileri geliştiren ekibi ile hizmet verdiği firmalara özel marka stratejileri oluşturdu. Müşterilerinin yanısıra şirketlere dijital yayıncılık, dijital pazarlama, dijital strateji konularında danışmanlık veren Dr. Akın Emre Karagülle, pek çok üniversitede dijital temalı konferanslarlarda konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşmaktadır.

Şu linklerden kendisi hakkında daha fazla bilgi edinilebilir:

Gliza: http://www.gliza.com/akin_emre_karagulle.html 

Vikipedi: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ak%C4%B1n_Emre_Karag%C3%BClle

Angel.co : https://angel.co/akin_emre_karagulle

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/akın-emre-karagülle-mba-p-hd-275b80b5

Twitter: https://twitter.com/im_akin

Facebook: https://www.facebook.com/akin.emre.karagulle

Vimeo: https://vimeo.com/akinemrekaragulle

Flickr: https://www.flickr.com/photos/148849779@N08/

Pinterest: https://tr.pinterest.com/akin_karagulle/

Medium: https://medium.com/@Akin_Karagulle

BlogSpot: https://akinemrekaragulle.blogspot.com.tr

YouTube: https://www.youtube.com/c/AkınEmreKaragülleVideo

Google+ : https://plus.google.com/u/0/+AkınEmreKaragülleVideo

Academia: https://independent.academia.edu/AkınEmreKaragülle

Research Gate: https://www.researchgate.net/profile/Akin_Karaguelle